Vianočný rozprávkový kvíz Divadla Andreja Bagara

Knowledge quiz
Questions 11
Criteria 50% to pass
Difficulty Normal
Play as logged
user
Get stats, badges and other cool features
(after login you will be redirected back to this page)

Play with friends competition
in real time
Online quiz competitions for the best score
Challenge your friends in real time
Create a competition of this quiz and see who of your friends gets the highest score. Share it, engage your friends and challenge them in real time to get the best score. Learn more about quiz competitions
Written in: Slovak (slovenčina)

V roku 2004 DAB uviedlo rozprávku Peter Pan v réžii Matúša Oľhu. Viete, kto bol scénografom uvedenej inscenácie? Malou nápoveďou je, že aj jeho syn bol známym slovenským scénografom a jeho vnučka pôsobí ako kostýmová výtvarníčka.

V roku 2010 DAB uviedlo úspešnú autorskú rozprávku Kamila Žišku Mátohy. Viete, kto bol autorom plagátu k inscenácii?

V roku 1995 uviedlo DAB rozprávku Ľubomíra Feldeka a Juraja Jakubiska Perinbaba. Kto zo súboru DAB stvárnil postavy Perinbaby a Zubatej?

Ktorá z rozprávok DAB mala najviac repríz a bola najdlhšie na repertoári divadla?

Ako sa volala veverička, ktorú v inscenácii Veveričky stvárnila herečka Daniela Kuffelová?

V 50. rokoch minulého storočia inscenoval v Krajovom divadle Nitra dva rozprávkové tituly aj režisér Pavol Haspra. Prvou z nich bola pôvodne česká poetická rozprávková hra z roku 1898 českého autora Juliusa Zeyera napísaná na motívy slovenskej ľudovej rozprávky. Uhádnete jej názov?

Inscenácia Modrý vták bola na svoju dobu novátorskou vo viacerých smeroch. Zaujímavú interpretáciu ponúklo aj scénografické riešenie, ktorého autorom bol nitriansky scénograf František Perger. Čo tvorilo základ scénografie tejto inscenácie?

V roku 1981 uviedlo DAB dramatizáciu rozprávky Čarodejník z krajiny OZ. Jej režisérom bol Martin Kákoš. Viete kto z vtedajších protagonistov súboru stvárnil postavu Čarodejníka Oza?

V roku 1997 DAB uviedlo adaptáciu známeho dobrodružného románu Marka Twaina pod názvom Tom Sawyer a tí druhí. V postavách detských hrdinov sa vtedy predstavili študenti bratislavského konzervatória. Viete ktoré, dnes úspešné herečky, sa alternovali v postave Tomovej lásky Becky Thatcherovej?

Aktuálne môžete v našom divadle vidieť rozprávku Robin Hood. Ktorý z našich hercov v nej účinkuje v postave menom Kráľ Ján?

V roku 1986 a 1991 sa Divadlo Andreja Bagara v Nitre zúčastnilo Medzinárodného festivalu dieťaťa v Šibeniku. Aké dve rozprávky tam DAB uviedlo?

Results of quiz competition

  Results

SHARE with your friends

Your result of the quiz

Your result of the survey


Comments

Quiz results

Survey results

Share with friends


or