Results of quiz competition

  Results

SHARE with your friends

Enter your e-mail and get the opportunityto be notified of the competition results to your e-mail

Your result of the quiz

Your result of the survey


Comments

Quiz results

Survey results

Share with friends


or
New
Challenge your friends in real time
Create a competition of this quiz and see who of your friends gets the highest score. Share it, engage your friends and challenge them in real time to get the best score. Learn more about quiz competitions
New
Challenge your friends in real time
Create a competition of this quiz and see who of your friends gets the highest score. Share it, engage your friends and challenge them in real time to get the best score. Learn more about quiz competitions

Rozvoj podnikateľských zručností - Biznis kvíz

Zistite, ako ste na tom s vedomosťami z biznis oblasti slovenskej aj svetovej sféry. Príjemné kvízovanie

Written in: Slovak (slovenčina)
Knowledge quiz
Questions 10
Criteria 70% to pass
Difficulty Easy
Author: Simona Xu

Čo si myslíte, podľa čoho dostala názov známa britská firma Merkury Market?

Pixel Federation je slovenská firma, ktorej vývojári patria medzi slovenskú špičku. Poznáte hry, ktoré vytvorili?

Viete, čo sú to M&A transakcie? Ide o transakcie, ktoré sú bežnou súčasťou každej modernej trhovej ekonomiky a na Slovensku sa im venuje nemálo podnikateľov, právnikov, daňových a iných poradcov. Možno si pritom predstaviť rôznorodé transakcie od veľkých privatizácií štátnych podnikov až po predaj stredných a malých rodinných firiem. Otázka znie, viete čo znamená skratka M&A?

V ktorom kraji na Slovensku chodia ľudia najviac na PN-ku?

Novela zákona o potravinách má výrazne znížiť plytvanie potravinami zavedením nového zákona o potravinách, ktorý hovorí o bezplatnom a povinnom darovaní potravín väčšími obchodníkmi (predajná plocha viac ako 400 metrov štvorcových) pre charitu po dátume min. trvanlivosti. Kedy bude nový zákon účinný?

Ako sa nazýva hodnotenie firmy z hľadiska úverovej stability?

Bitcoin je digitálna mena, tzv. kryptomena. Monetárna politika Bitcoinu je vopred známa, nemenná a transparentná. Pýtam sa na celkový počet BTC v obehu, na najmenšiu jednotku BTC a na rok, kedy bude vyťažený posledný BTC.

Popredná svetová spoločnosť IBM, ktorá vyrába a predáva počítačový hardvér a softvér, vznikla v roku 1888 a akciovou spoločnosťou sa stala 15. júna 1911. Kde sa nachádza jej sídlo?

Na Slovensku sa každoročne koná prestížna súťaž EY Podnikateľ roka. Kto je EY Podnikateľom roka 2018?

Mark Zuckerberg - zakladateľ facebooku bol už ako mladý veľmi špeciálnym dieťaťom. Dobrovoľne nedokončil Harvard, je o ňom natočený film "Sociálna sieť". Marc podpísal jeden zvláštny záväzok, viete o čo ide?

Send