Kvíz Divadla Andreja Bagara #1 - Úvodný kvíz

Bohužiaľ hľadiská divadiel po celej Európe sú zatvorené. Vyzerá to navyše tak, že ešte istý čas zostanú. Chceme však, aby ste videli a vedeli, že na vás myslíme, a že nám chýbate. Pripravili sme si pre vás preto sériu kvízov, ktoré vás v tomto ťažkom období snáď trochu pobavia a pomôžu vám zahnať nudu. Pokiaľ sa popritom aj niečo nové dozviete, budeme len radi. Tento je prvý z nich.

Knowledge quiz
Questions 10
Criteria 60% to pass
Difficulty Easy
Play as logged
user
Get stats, badges and other cool features
(after login you will be redirected back to this page)

Play with friends competition
in real time
Online quiz competitions for the best score
Challenge your friends in real time
Create a competition of this quiz and see who of your friends gets the highest score. Share it, engage your friends and challenge them in real time to get the best score. Learn more about quiz competitions
Written in: Slovak (slovenčina)

Táto fotka je z muzikálu Malý obchod hrôzy. Uviedli sme ho v roku 1997. Hlavné postavy v ňom stvárnili Eva Pavlíková v alternácii s Luciou Lužinskou a Stano Král v alternácii s Marcelom Ochránkom. Významnú úlohu v celom príbehu hrá však mäsožravá rastliny menom Audry II. Kto nahovoril a naspieval jej hlas? Môžno vám pomôžu nasledovné indície. Jeho rovnako slávny otec pôsobil ako herec v Nitre v rokoch 1954-1966. On sám vyštudoval na VŠMU filmovú dramaturgiu a scenáristiku, no poznáme ho hlavne ako speváka.

Ktorý z týchto hercov nebol nikdy členom umeleckého súboru DAB?

Ktorú z týchto hier nenapísal Jozef Gregor Tajovský?

Ktoré z týchto slov NEOZNAČUJE predmet, ktorý sa nachádza na divadelnom javisku?

Osudy murárov z akého regiónu sú zobrazené v muzikály Tisícročná včela, ktorý môžete vidieť v Divadle Andreja Bagara?

Koľké výročie svojho založenia oslavuje v sezóne 2019/2020 DAB.

Na obrázku vidíte momentku z videoklipu speváka Pavla Hammela Učiteľka tanca. "Hlavnú postavu" v ňom stvárnila zakladajúca členka vtedajšieho Nitrianskeho krajového divadla. Aké je jej meno?

Ako sa volá dnes už takmer úplne vyrúbaný les, v ktorom sa podľa legendy schovávala družina Robina Hooda?

Anton Pavlovič Čechov je jedným z najznámejších svetových dramatikov. Ktorá z uvedených možností je názvom jednej z jeho najznámejších hier?

Viaceré muzikály režiséra Jozefa Bendárika sú nitrianskemu publiku notoricky známe. Poznáte však aj názov operety, ktorú v DAB inscenoval? Pomôcť vám môže priložená fotka, ale aj fakt, že išlo o jeho poslednú réžiu v DAB a použil pri nej pseudonym J.B.BOX.

Results of quiz competition

  Results

SHARE with your friends

Your result of the quiz

Your result of the survey


Comments

Quiz results

Survey results

Share with friends


or